„První facka tak může být i tou poslední, protože obě strany vidí, že to zašlo daleko, a dokážou si říci, co potřebují a co nechtějí,“ popisuje terapeut našeho programu Zvládání vzteku Evžen Nový v článku pro idnes.cz. V horším případě ale násilí do vztahu pronikne a začne se opakovat. V tom případě doporučuje program Zvládání vzteku, kde přijímáme volné klienty. Více o programu na: zvladanivzteku.cz/

„To, že muž ženu uhodí, jistě ukazuje k závažnějšímu problému hranic ve vztahu. Minimálně by si partneři měli promluvit o tom, co se stalo a co z toho pro jejich vztah vyplývá. Rozhodně není dobré nechat situaci nějak „vyšumět“ nebo „proplout kolem“,“ doporučuje terapeut, který má bohaté zkušenosti s klienty, kteří mají problémy se zvládáním vzteku.

Někdy vyplývají na povrch mýty, které se snaží ospravedlnit násilí. Třeba tvrzení „tak mu prostě ujela ruka“ a podobně. Evžen Nový popisuje příklad ze své praxe, kdy mu jedné klientce partner opakoval, že jeho bolí, že ji napadá, ale že zkrátka „musí“. „Když něco nechápe, on ji musí vychovat a musí jí to vysvětlit. Nejenom, že ji bolí to, že ji mlátí, ještě se za to musí cítit vinná,“ přibližuje situaci.

„O sebe se totiž často staráme daleko hůře, než o své domácí mazlíčky nebo o své auto. Minimálně to bude dobrá údržba, může se ale najít ve vztahu vážnější narušení, a teprve tak je možno něco opravit,“ popisuje Evžen Nový přínosy terapie.

Přečtěte si celý článek na www.idnes.cz/zpravy/domaci/domaci-nasili-facka-fyzicke-nasili.A210719_133845_domaci_vlc